ورود ثبت نام
chapematin
img
img

فاکتور یا صورت حساب نوعی سند تجاری است که در مرحله انتهایی خرید توسط فروشنده برای خریدار صادر می شود و در آن تمامی اطلاعات اعم از محصولات، تعداد، مقدار، قیمت تفاوقی و درصد تخفیف و اطلاعات دیگر ثبت شده می شود. این برگه کاغذ تجاری از ماهیت حقوقی برخوردار است و در محاکم قضایی قابل پیگرد است. بدین رو از دیدگاه فروشنده فاکتور فروش و از طرف خریدار فاکتورخرید نام دارد.

آنچه در فاکتور مهم است تا نشانگر پرستیژ کاری و شغلی شما باشد کیفیت چاپ، شماره و صحافی درست و زیبای آن است. مجتمع تخصصی چاپ متین به عنوان یکی از معتبرترین و حرفه ای ترین مراکز تخصصی چاپ فاکتور فروش و کاغذ های بدون کاربن در ایران است. در این مجموعه پیشرفته ترین ماشین آلان تخصصی چاپ کاغذهای کاربن لس در بالاترین تیراژ ممکن به کار گرفته است تا بدین ترتیب سرعت تحویل سفارشات چندین برابر رقبای دیگر باشد.

ارزشمند ترین و مهم ترین سرمایه مجموعه تخصصی چاپ متین رضایت مشتریان گرامی می باشد که در سالیان سال با ما همراه بوده و به ما اعتماد کرده اند. این سرمایه عظیم و گران بها با تاکید بر هدف؛ بهترین کیفیت در همه مراحل از طراحی تا تحویل و ارائه خدمات با نازل ترین قیمت ها در کمترین زمان ممکن به دست آمده است.

این مجموعه برای تسهیل فرآیند ثبت سفارش چاپ فاکتور و ارتباط آسان کارفرما با کارخانه  قدمی بزرگ برداشته و سامانه  سفارش و  فروش آنلاین چاپ فاکتور را راه اندازی کرده است . در این سامانه شما قادر خواهید بود که تمامی انواع فاکتور ها اعم از چاپ فاکتور کاربن لس ، تحریر ، چاپ فاکتور مالیاتی ، رسمی ، صورتحساب کالا و خدمات ،چاپ قبض ، چاپ فاکتور فوری را به سادگی و چند کلیک سفارش دهید.

 نکاتی که ذیل  آمده است درباره عملکرد چاپ متین در حوزه چاپ فاکتور اهمیت بسیاری دارد.

زمانی که از فاکتور کاربن لس صحبت میکنیم منظور کاغذ بدون کاربن ، خودکپی ، کاربن دار و NCR است.

منظور از فاکتور رسمی نیز همان فاکتور مالیاتی ، دارایی و چاپ صورتحساب فروش کالا و خدمات است.

هدف  از چاپ فاکتور درکل به معنای چاپ قبض انبار ، چاپ مبایعه نامه ، چاپ قولنامه ، چاپ رسید ، چاپ قبض ، چاپ قبض پارکینگ و هرآنچه که نیاز به چاپ ، شماره و پرفراژ داشته باشد است.

کاغذهای کاربن لس

کاغذهای کاربن لس پرمصرف ترین نوع کاغذ برای فاکتورها در دنیا می باشد فاکتور کاربن لس را با نام ، فاکتور NCR ، فاکتور خودکپی ، فاکتور کاربن دار نیز میشناسیم .

میان عملکرد کاغذ کاربن لس با کاغذ کاربن دار وجود ندارد و هر دو از طریق فشار رنگ را به کاغذ زیرین خود منتقل میکنند اما برتری کاغذ های کاربن لس به کاغذهای کاربن دار این است که شما حین کار، عملکرد مفیدتری دارید و همچنین از آلودگی دست و محیط و تولید زباله جلوگیری خواهد شد.

بدین ترتیب کاغذهای کاربن لس تغییری شگرف در صنعت چاپ و محیط زیست به وجود آوردند چرا که در مصرف کاغذهایی که برای تولید کاربن استفاده می شدند  صرفه جویی عظیمی شکل گرفت و درختان کمتری قطع شد.

حال بیایید بررسی کنیم که کاغذهای کاربن لس چیست و چگونه عمل میکند؟

کاغذ کاربن لس شامل یک ورق کاغذ است که با رنگ و میکروکپسول و خاک رس و سایر مواد افزودنی پوشانده شده است. از آن جایی که در این نوع کاغذ ها با یک بار نوشتن اطلاعات در چندین کاغذزیرین دیگر نیز ثبت میشود از آن در صنعت چاپ فاکتور فروش استفاده بسیاری می شود.

پشت کاغذ اول با رنگ میکروکپسول پوشیده شده است و روی پایین ترین برگ با خاک رس پوشیده که به سرعت با رنگ واکنش میدهد و اثری ماندگار از قلم و محتوای نوشتاری را ثبت میکند. هم چنین در ست های بیش از دو نسخه که از کاغذ پایه یکسان استفاده می شود ، کاغذ های میانی به وسیله خاک رس در بالا و میکروکپسول در پایین پوشانده شده اند. لذا کاغذهای میانی دو بار به مواد شیمایی آغشته شده‌اند. همین اتفاق سبب شده است که گرماژ (وزن) کاغذهای میانی از کاغذهای ابتدایی و انتهایی بیشتر باشد.

 نحوه عملکرد

زمانی که شروع به نوشتن روی کاغذ میکنیم فشار ناشی از قلم بر روی کاغذ باعث شکستگی میکروکپسول ها می شود. این فرآیند به صورت رنگ بر روی کاغذها نشان داده می شود. از آنجا که کپسول ها بسیار کوچک هستند ، اثر چاپی بسیار دقیق و مشابهی از نسخه اولیه بر روی نسخه بعدی ایجاد می کنند که به همین سبب آن ها را کاغذ کاربن لس یا ” کاغذ خود کپی”  می نامیم.

 

 

چاپ فاکتور کاربن لس در چند نوع انجام می شود؟

چاپ فاکتور کاربن لس در 6 دسته انجام میشود :

درچاپ فاکتور کاربن لس صحافی فاکتورها به صورت سرچسب ، شماره ، پرفراژ و منگنه میباشد .

چاپ فاکتور تحریر 80 گرم زیرالوان 60 ایرانی در بازار مصرف محبوبیت بسیاری دارد چرا بسیار کاربردی و ارزان قیمت است. بر خلاف فاکتورهای کاربن لس، چاپ فاکتور تحریر  برای کپی نیاز به کاربن دارد.

 در چاپ بسیاری از فاکتورها از کاغذهای تحریر استفاده میشود. باتوجه به کیفیت کاغذ تحریر، فاکتور کاغذ تحریر کیفیت بالاتری نسبت به چاپ فاکتور کاربن لس دارد.

 

سایز و وزن چاپ فاکتور تحریر:
این نوع کاغذ در سایزهای 100*70، 90*60 و گراماژهای 50 ،55، 60، 65، 70، 75، 80، 100، 120 GSM تولید و به بازار ارائه می شود.

 

مصارف کاغذ چاپ فاکتور تحریر:
کاغذ تحریر در صنعت چاپ و تحریر استفاده می شود. عموم تولیدات این نوع کاغذ برای چاپ انواع کتاب، مجله و سررسید کاربرد دارد.
ناگفته نماند که تمامی کاغذهای کپی که برای پرینت توسط پرینتر استفاده می شود ، از این نوع کاغذ می‌باشد.
درحال حاضر بیشترین سهم تولید کاغذ کپی به ترتیب در دست کشورهای اندونزی ،کره جنوبی، چین، مالزی ، میباشد.

 

شرکت های تولید کننده کاغذ چاپ تحریر:
برندهای معروف کاغذ چاپ و تحریر عبارتند از : (Inda KiathIK) سه سکه ( Coins3)،  (قو (Sinar Royal))  (موریم Moorim) (اینفینیتی INFINITY- App) و کرون (crown) و   Lonfon

 

کاغذ و مقوای گلاسه
به کاغذ چاپی که دارای پوششی دورو با کیفیت بالا، گرماژ سنگین  با سطحی صاف و هموار را کاغذ گلاسه می‌نامیم.برای چاپ و تکثیر تصاویر رنگی یا چند رنگ با کیفیت عالی نیاز به کاغذی داریم که سطح آن یکدست و صاف باشد. هم چنین جوهر به صورت یکسان و یکنواخت در سطح آن پخش شود . مناسب ترین کاغذ برای این نوع چاپ، کاغذ گلاسه است.

 

گرماژ و سایز کاغذ گلاسه
کاغذ گلاسه در سایزهای 100*70، 90*60 و(سایزهای خاص ) گرماژهای 80 ، 90 ، 100 ، 113 ،118 ، 135 ، 148 ، 170 ، 200 ، 250 ، 280 ، 300 ، 350 ارائه می شود.

 

مصارف کاغذ گلاسه
انواع مجله و جلد آن ، کارت ویزیت از مصارف اصلی کاغذ و مقوای گلاسه هستند. این نوع کاغذ به طور ویژه در چاپخانه ها و انتشاراتی ها استفاده می شود

 

بزرگترین شرکت های تولید کننده کاغذ گلاسه
برندهای معروف کاغذ گلاسه عبارتند از آرتون (Artone)، هانسل(Hansol)، موریم (Moorim)، نیوکرون(New crown) ، نویا (Nevia) INFINITY اینفینیتی
هم اکنون بزرگترین سهم تولید کاغذهای گلاسه به ترتیب در دست کشورهای کره جنوبی، چین و اندونزی میباشد .
کاغذ گلاسه به دو صورت مات و براق و همچنین یک رو و دو رو تولید میشوند.

چاپ فاکتور تحریر در 4گروه چاپ میشود :

 

فاکتور فروش نشان دهنده پرستیژ شرکت و کسب و کار شماست. طراحی و چاپ فاکتور فروش از عوامل بسیار مهم در شناساندن کسب و کار شما به دیگران محسوب میشود. در یک فاکتور مالیاتی آرم و نام تجاری شرکت لزوما باید در گوشه راست یا وسط فاکتور پاپ شود . تاریخ و شماره سریال نیز باید با چاپ ملخی به رنگ قرمز در گوشه سمت چپ حک شود.

از طرفی بسیاری از اطلاعات شرکت و یا کسب و کار شما نیز برروی سر برگ چاپ می شود. این اطلاعات شامل نام، شماره تماس و آدرس است. بسیاری از مشتریان توسط این اطلاعات شرکت شما را دارای وجاهت قانونی و اعتبار دانسته و برای سفارشات بعدی می توانند راحت تر و سریع تر به شما رجوع کنند.

در فاکتور مالیاتی اعم از رسمی، دارایی و صورتحساب کالا و خدمات مشخصات زیر را باید داشته باشد:

نوع کاغذ چاپ فاکتور مالیاتی به انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی می تواند کاغذ تحریر ۸۰ گرمی اندونزی به منظور استفاده در پرینتر و یا کاغذ تحریر ۶۰ گرمی جهت نوشتن دستی و استفاده از کاربن و نیز کاغذ کاربن لس ( خود کپی، کاربن دار، بدون کاربن، NCR) باشد.

 

سازمان امور مالیاتی ویژگی چاپ فاکتور مالیاتی معتبر را به این ترتیب شرح داده است:

درج کامل اطلاعات خریدار و فروشنده.
عدم تقدم و تاخر سریال با توجه به شماره و تاريخ.
متناسب بودن شکل و فرمت چاپ فاکتور مالیاتی متناسب با فاکتور نمونه سازمان امور مالیاتی.
درج مهر و امضاء خریدار و فروشنده.
در صورت وجود مالیات و عوارض بر ارزش افزوده، اخذ گواهی اعتبار مالیاتی با تاریخ اعتبار در زمان صدور فاکتور مالیاتی.

تعداد نسخ  و سایز کاغذ فاکتور مالیاتی اختیاری بوده که می تواند ۲ برگی یا ۳ برگی و سایز A4 یا سایز A5 باشد.

آن چه که در چاپ فاکتور مالیاتی اهمیت بسیاری دارد و مهم ترین شاخصه به شمار می رود شماره سریال مدرج بر روی آن است که باید به روش ملخی یا افست به رنگ قرمز وبرجسته چاپ شود.

علت این امر تشخیصآسان آن برای حسابداران و بازرسان سازمان امور مالیاتی است

 

 

چاپ فاکتور قبض از دیگر خدمات و محصولات مجتمع تخصصی چاپ فاکتور فروش متین  می باشدچاپ فاکتور قبض یک سوم آ4 به صورت چاپ فاکتور قبض تک برگی ( دسته چکی ، 2برگی ، 3برگی ) چاپ میشود.

فاکتور قبض برگه‌ایست که فروشنده فهرست و قیمت اجناس فروخته‌شده‌ را به خریدار ارائه می‌کند. از آن جایی که رسید نوعی سند مجسوب می شود اثبات می‌کند که خریدار پولی در قبال جنس  به فروشنده پرداخت کرده. رسید شامل ریزجزئیات تراکنش بین فروشنده و خریدار است. در کل کشورها رسیدها باید دارای تاریخ و ساعت معین باشند در غیر این صورت فاقد اعتبار هستند.

منظور از چاپ فاکتور قبض ،  پارکینگ ، چاپ  رسید دریافت ، چاپ  رسید پرداخت ، چاپ  شارژ مجتمع های مسکونی ، چاپ  بارنامه ، چاپ ف انبار ، چاپ  و انواع فرم های اداری ازجمله فرم سفارش ، فرم قرارداد ، فرم سند حسابداری ، فرم تسویه حساب ، فرم مرخصی و میباشد .

چاپ فاکتور قبض به شکل های مختلف قابل چاپ میباشد ازجمله :  تحریر تک برگی تک رنگ مشکی یک سوم آ4 ،  تحریر دو برگی تک رنگ مشکی یک سوم آ4 ،  تحریر سه برگی تک رنگ مشکی یک سوم آ4 ،  تحریر تک برگی تک رنگ مشکی یک سوم آ4 ،  کاربن لس دو برگی تک رنگ مشکی یک سوم آ4 ،  کاربن لس سه برگی تک رنگ مشکی یک سوم آ4

 

قبض و رسید یکی از محصولات مالی و اداری جهت دریافت رسید، بلیط، برگه مرخصی، رسید کالا، رسید انبار، رسید صندوق، رسید چک، رسید دریافت و پرداخت، قبض پارکینگ و…  میباشد که بر روی آن اطلاعاتی از قبیل نام، آدرس، تلفن، تاریخ ثبت، مبلغ، مبلغ بیانه و درج میشود

 

از زمان ارائه قبض و رسید، شما و طرف مقابل دارای مدرکی معتبر و مورد تایید طرفین میباشید که وجاهت قانونی داشته و قابل پیگیری است.

ویژگی فاکتور قبض

سایز استاندارد قبض و رسید دسته چکی 9*20 سانت میباشد که داری دو شماره و یک خط پرفراژ جدا کننده ته برگه جهت بایگانی میباشد.

در چاپ فاکتور قبض به ازای هر شماره متناسب با تعداد برگ انتخابی شما برگه تحویل داده خواهد شد.

 

اجاره نامه از آنجایی که از اهمیت قانونی و حقوقی بیشتری نسبت به دیگر قراردادها برخوردار است برای چاپ نیاز به مجوز از اتحادیه مربوطه دارد.

اما در قانون آمده است  که اجاره‌نامه به سند نوشتاری قرارداد اجاره گفته می‌شود که میان  (موجر) و (مستأجر) تنظیم  و منعقد می شود. در این قرارداد  مشخصات طرفین قرارداد و میزان اجاره بها و مدت اجاره و مورد اجاره و شرایط طرفین ثبت و به امضای طرفین میرسد.

در جایگاه بعدی خرید و فروش  قرار دارد. قرار داد مهم بعدی مبایعه نامه است که طی آن بیع یا خرید و فروش انجام شده و ثبت شده است .

بیع به قراردادی گفته میشود که در آن مالی به دیگری  فروخته می شود ، در نتیجه عرفاً قرارداد مکتوبی که بین طرفین (فروشنده و خریدار یا بایع و مشتری) تنظیم می گردد.

مبایعه نامه  باید شامل موارد زیر باشد :

 

چاپ اجاره‌نامه ، مبایعه نامه ، قولنامه و اجاره نامه به شکل های مختلف انجام میپذیرد ازجمله : چاپ مبایعه نامه تحریر 3برگی سایز آ3 ، چاپ مبایعه نامه تحریر 3برگی سایز ب4 ، چاپ مبایعه نامه کاربن لس 3برگی سایز آ3 ، چاپ مبایعه نامه کاربن لس 3برگی سایز ب4 ، چاپ قول نامه تحریر 3برگی سایز آ3 ، چاپ قول نامه تحریر 3برگی سایز ب4 ، چاپ قول نامه کاربن لس 3برگی سایز آ3 ، چاپ قول نامه کاربن لس 3برگی سایز ب4 و

 

فاکتور A5
فاکتور آماده B5
فاکتور  آماده B6
-->
سالها تجربه کاری ما در زمینه خدمات چاپ و ارائه خدمات متنوع در این حوزه، باعث شده است تا ما با مجموعه ای بزرگ از مشتریان فعال در حوزه های مختلف همکاری داشته و خدمات خود را در اختیار آنها قرار دهیم. ما همواره بر این اعتقاد بوده ایم که دستیابی مشتریان ما به چشم­اندازشان، ماموریتی است که ما بر عهده داشته و خواهیم داشت.
پارمونت , طراحی سایت
ثبت سفارش
جهت ثبت سفارش کلیک کنید